V říjnu se dočkáme pořádného top modelu, OnePlus se chystá odhalit 8T

Uniklá podoba modelu OnePlus 8T | foto: OnLeaks, pricebaba Novinku značky, která oficiálně spadá pod čínské Oppo, budeme moci naladit online 14. října ve čtyři hodiny odpoledne. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru je online forma zcela pochopitelná, ovšem telefon nebude mít premiéru pouze v Asii, nýbrž globálně. To se tedy týká i českého trhu, kde už…

Uniklá podoba modelu OnePlus 8T


| foto: OnLeaks, pricebaba

Novinku značky, která oficiálně spadá pod čínské Oppo, budeme moci naladit online 14. října ve čtyři hodiny odpoledne. Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru je online forma zcela pochopitelná, ovšem telefon nebude mít premiéru pouze v Asii, nýbrž globálně. To se tedy týká i českého trhu, kde už značka působí i oficiálně.

O novém modelu, který bude už celkem tradičním „podzimním vylepšením“ letošního top smartphonu OnePlus 8, se toho oficiálně moc neví, výrobce zatím uvádí, že nabídne „nepřekonatelnou kombinaci výkonného hardwaru a naopak odlehčeného softwaru,“ přičemž je už teď jasné, že smartphone bude fungovat na nové verzi Androidu 11.

Telefon se ovšem již stal terčem úniku informací, a tak máme celkem jasný obrázek, co očekávat. Známe například podobu telefonu, nebude mu chybět velký (6,55palcový) displej s minimálními rámečky a průstřelem v levém horním rohu. Obrazovka by měla nabídnout moderní obnovovací frekvenci 120 Hz.

Po stránce hardwaru tradičně půjde o špičkový model, očekává se kombinace procesoru Snapdragon 865+ a 8 či 12 GB operační paměti. Baterie telefonu nebude úplnou špičkou, nabídne 4 500 mAh. Chybět by nemělo ani bezdrátové nabíjení a pravděpodobně se dočkáme i velmi rychlého 65W nabíjení pomocí kabelu.

Fotoaparát na zádech bude mít čtyři snímače. Hlavní senzor bude mít rozlišení 48 Mpix, širokoúhlý potom 16 Mpix. Následovat budou zřejmě dva pomocné snímače s rozlišeními 5 a 2 Mpix, které tu tak budou spíše do počtu. Čelní fotoaparát má mít rozlišení 32 Mpix. V říjnu tak výrobci zbývá už jen odhalit cenu a dostupnost.

V každém případě však zájemci už nemusí čekat na vylepšenou verzi 8T Pro. Ta nebude, což potvrdil sám šéf firmy Pete Lau. Podle něj stačí jeden nejvyšší model ročně, takže na další přijde řada až příští rok.  

Read More