Xbox Series X môžete mať už dnes, prichystajte si však približne 2600€

Xbox Series X môžete mať už dnes, prichystajte si však približne 2600€ thumbnail
30. 03. 2020Martin RáczNovinky Aký nákupné strediská nechcú aby ste vedeli! Dobre, priznávam bez mučenia, nie je to tak celkom Xbox Series X. Nie je to ani tak celkom Xbox. Je to skôr. No... PC. Avšak skôr ako nahnevane zavriete toto okno, zostaňte ešte chvíľu a pokochajte sa týmto výtvorom. Keď vám poviem o čo…

Martin RáczNovinky

Aký nákupné strediská nechcú aby ste vedeli!

Dobre, priznávam bez mučenia, nie je to tak celkom Xbox Series X. Nie je to ani tak celkom Xbox. Je to skôr. No… PC. Avšak skôr ako nahnevane zavriete toto okno, zostaňte ešte chvíľu a pokochajte sa týmto výtvorom. Keď vám poviem o čo ide, sami musíte uznať, že tento stroj nemá od Xbox Series X vôbec ďaleko. Vďaka trendu skladania mini PC zostáv a faktu, že NZXT vyrobilo PC skrinku, ktorá sa náramne podobá na pripravované zariadenie od Microsoftu, tu máme akúsi alpha verziu samotného Xbox Series X. Akurát s výkonom, aký nikdy mať nebude, ale o tom potom. Keď započítame k tomu prítomnosť Windows 10 a pridáme Xbox gamepad už začíname byť celkom blízko samotnej konzole.

Jeden z mojich obľúbených YouTuberov, ktorého tu zaručene nikto nepozná, dnes pridal veľmi zaujímavé video, v ktorom skladá herný PC na štýl Xbox Series X a poviem vám, nevyzerá to ani náhodou márne. Mini ITX komponenty sa vmestili do skrinky s rovnakým prívlastkom od firmy NZXT a to konkrétne do modelu H1 Mini. Z ostaných komponentov spomeniem najmä procesor Ryzen 9  s vodným chladením či RTX 2080 Super, k tomu pár ramiek od HyperX, rovnomenné SSD, ostatné nevyhnutnosti ako je zdroj a základná doska a máme tu hotovú hernú mašinu ponášajúcu sa na Xbox Series X. Akurát to nie je Xbox Series X. A stojí cca 2600€. Samozrejme, ak by ste sa chceli inšpirovať a podobný PC si doma postaviť, budget sa dá znížiť osadením iných (lacnejších) komponentov. Rozhodujúca je v tomto prípade skrinka. 

Zapojte sa do diskusie

Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám!

Read More