До Землі летить небезпечний астероїд, у NASA бояться глобальної катастрофи

До Землі летить небезпечний астероїд, у NASA бояться глобальної катастрофи thumbnail
Вчені NASA попереджають, що в квітні недалеко від Землі пролетить астероїд 52 768 (OR2 1998), розміри якого перевищують 4 км. Астрономи побоюються, що падіння такого небесного тіла на нашу планету призведе до глобальної катастрофи. NASA оцінює, що скеля рухається в нашому напрямку зі швидкістю близько 8,7 км на секунду (31 320 км / год). При такій швидкості…

Вчені NASA попереджають, що в квітні недалеко від Землі пролетить астероїд 52 768 (OR2 1998), розміри якого перевищують 4 км. Астрономи побоюються, що падіння такого небесного тіла на нашу планету призведе до глобальної катастрофи.

NASA оцінює, що скеля рухається в нашому напрямку зі швидкістю близько 8,7 км на секунду (31 320 км / год). При такій швидкості астероїд наблизиться до Землі 29 квітня.

Згідно з даними Планетарного товариства, астероїд розміром більше 1 км достатньо великий, щоб загрожувати глобальними руйнуваннями. Планетарне товариство перераховує такі дії: «Кратер в 10 км і більше: глобальне спустошення і можливий колапс цивілізації».

Доктор Брюс Беттс із міжнародної групи астрономів сказав: «Маленькі астероїди – кілька метрів – часто потрапляють і згоряють в атмосфері і наносять невеликий збиток. Астероїди розміром з Челябінський метеорит – близько 20 м у 2013 році – створюють ударні хвилі, які розбивають вікна і викликають травми. Розмір Тунгуського метеорита – близько 40 м – міг повністю зруйнувати місто або створити цунамі. Великі астероїди можуть викликати руйнування цілого регіону».

Наприклад, астероїд, який, як вважається, призвів до вимирання динозаврів, мав у поперечнику приблизно шість миль (10 км).

За оцінками NASA, астероїд 52 768 (OR2 1998) має розміри від 0,9 до 2,54 милі (1,5 і 4,1 км) в діаметрі. Астрономи класифікують цю скелю як «потенційно небезпечний» навколоземний об’єкт.

У найближчому майбутньому астероїд наблизиться до нашої планети на відстань приблизно в 0,04 205 астрономічних одиниці. Одна астрономічна одиниця – це середня відстань від нашої планети до Сонця – близько 149,6 млн км. Іншими словами, очікується, що космічна скеля пройде на відстані, яке приблизно в 16,36 рази більша, ніж відстань від Землі до Місяця.

Read More